Telefon
WhatsApp
Mail Gönder
İnstagram
Mepa Turizm Gıda Oto Alım Satım Ltd. Şti. | Öğrenci

ÖĞRENCİ SERVİSİ

Okul servisi hizmetini en profesyonel şekilde sunan şirketimizin, istanbul genelinde öğrenci servis taşımacılığı, okul servis firmaları, okul servis şirketleri, okul servisi nasıl yapılır, okul servisi yapan firmalar, okul servis fiyatları hakkında başarılı çalışmaları devam etmektedir. Okul Servis Taşımacılığı Okul servisi taşımacılığı yapmak isteyen firmalar, gerekli koşul ve şartları yerine getirmelidir. Servis araçları yönetmeliği son haline baktığımız zaman araç sahibi, firma ve şoförlerin uymak zorunda oldukları kurallar ve yükümlülükler bulunmaktadır. Bu yükümlülükler ve şartlar dikkatli bir şekilde incelenmeli ve eksiksiz olarak yerine getirilmelidir.


Okul servis araçları yönetmeliğinin son haline baktığımız zaman yönetmeliğin ilk bölümünde yönetmeliğin amaç ve kapsamı anlatılmakta aynı zamanda gerekli tanımlar yapılmaktadır. İkinci bölümde ise aranacak şartlar, yerine getirilmesi gereken yükümlülükler, okul servis araçlarının çalıştırılması ve olası şikâyetlerin değerlendirilme usullerine geniş yer verilmiştir. Okul servis aracının tanımı ve görünümü, iç ve dışında bulunması gereken levhalar, renkler detaylı bir şekilde anlatılmıştır.

Okul servis firmalarının özellikle taşımacının şartları ve yükümlülükleri bölümüne dikkat etmeleri ve tüm yükümlülükleri eksiksiz bir şekilde yerine getirmeleri gerekmektedir. Bu kısımda servis görevlisinde bulunması gereken şartlar ve servis içerisinde öğrencilere davranış biçimi, öğrencilerin uyması gereken kurallar, rehber personel bulundurulması gibi maddelere ayrıntılı bir şekilde yer verilmiştir.
Okul Taşımacılığı

Yeni düzenlemelerle bir çok kriter getirilen okul taşımacılığı işini en güvenilir şekilde sunmaya devam ediyoruz. Sahibi olduğumuz A sınıfı okul taşıma yetki belgesi ile yıllardır çocuklarınızı güvenle seyahat ettiren Meva Turizm alanında en profesyonel şirketler arasında yer almaktadır. Şoförlerini titizlikle seçip, daha sonra eğitimler vererek yavrularınızı en güvenli ellere emanet ettiğinizi hissettiriyoruz. İstanbul okul taşımacılığı hizmetinde amacımız sadece maddi gelir elde etmek değil, asıl amacımız çocuklarınızın gelecekte topluma faydalı bireyler olabilmesini sağlamak amacıyla onların eğitimlerini almalarında katkıda bulunabilmek! İstanbul il sınırları içerisinde Avrupa yakası ve Anadolu yakası olmak üzere çeşitli Ana sınıfı, İlköğretim ve özel / devlet liselerinin okul taşımacılığını yapmaktayız. Bizi tercih etmek için daha bir çok sebep sunabiliriz.İstanbul Okul Servisleri

Okul servisleri taşımacılık sektörünün en hassas çizgisidir. Yavrularımızın güvenli ve rahat koşullarda ulaşım sağlayarak okullarına gitmesi ve aynı şartlarda evlerine tekrar geri dönüşünü sağlayabilmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Sektör de sayılı A sınıfı yetki belgesine sahip şirketimiz istanbul okul servisleri konusunda tüm yetki belgelerine sahiptir. Okul servisleri hizmetini sahibi olduğumuz İSO, OHSAS ve TSE standartlarında yürütmekteyiz.Avrupa yakası ve Anadolu yakası olmak üzere tüm ilçelerde okul servisi hizmeti vermekteyiz. Verdiğimiz taşımacılık hizmetini yönetmeliğin belirlediği fiyatlarda verirken, diğer şirketlerle haksız rekabetin önüne geçebilmek için tüm çabayı hassasiyetle göstermekteyiz. İstanbul okul servisleri hizmetini yüksek teminatlı sigortalarla güvence altına alınmış, yeni model araçlarla ve konusunda en az 7 yıl deneyimli şoförlerimizden almak istiyorsanız hemen bize ulaşın…
Okul Servisi Nasıl Yapılır?

Okul servisi yapmak isteyen firmalar, okul servisi yapmak için ne gerekli olduğunu bilmeleri gerekmektedir. Okul servisi olmak için gerekli belgeler ve şartlar yerine getirilmediği sürece resmen okul servisi olmak mümkün değildir. Bundan dolayı firma sahipleri ve araç sahiplerinin gerekli şartları mutlaka yerine getirmesi gerekmektedir.


Okul servisliği yapmak isteyen firmaları seçtiği şoförler son derece önemlidir. Bununla beraber şoförün 26 yaşına girmiş olması ve gerekli sürücü ehliyetine sahip olması gerekmektedir. Şoförlerin B sınıfı ehliyet için en az 7 yıllık ehliyet sahibi ve E sınıfı için en az 5 yıl ehliyet sahibi olması şarttır. Şoförlerin sabıka kaydı, yaş sınırı, sağlık raporu gibi şartlarla beraber gerekli belgeler toplanmalı ve büyükşehir belediyesine takdim edilmesi gerekmektedir.


YBüyükşehir belediyesinde dilekçede eksiksiz olarak doldurulmalıdır. Okul servis araçları yönetmeliği firmalar tarafından detaylı bir şekilde incelenmelidir. Yönetmelik kapsamında yer alan aranacak şartlar, yükümlülükler, okul servis araçlarının çalıştırılması, taşımacının şartları ve yükümlülükleri, okul yönetimi ve milli eğitimin yükümlülükleri, taşıma işinde çalışan kişilerin görevleri ve sorumlulukları, sigortasız taşıma yapılamayacağı gibi maddeler dikkatli bir şekilde incelenmeli ve taraflar görev ve sorumluluklarını yerine getirmelidir.
İstanbul Okul Servis Firmaları

Çocuğunuz evinize uzak bir okula gidiyorsa, okul servisine geçmesi olağan bir durumdur. Tabi okul servisi seçerken de okul servis hizmetleri yönetmeliğindeki kuralları uygulayan Firmaları tercih etmeniz gerekir. Bu yönetmenliğe uyan servislere çocuğunuzu emanet etmeniz daha güvenilir ve daha etik olur. Çocuğunuzun zamanının bir kısmını geçireceği yerlerden birisi olan okul servisi seçiminde dikkatli olmanız gerekir. İstanbul okul servis firmaları, okul servis hizmetleri yönetmeliğine uyan firmalardır.

Çocuğunuz İçin en doğru Firmaları arıyorsanız ve İstanbul’daysanız okul servis hizmetleri yönetmeliğine uyan ve çocuğunuzun okuluna gidebilecek okul servisi firmalarıyla görüşebilirsiniz. Okul servisi okul öncesi döneminden yükseköğrenim dönemine kadar sadece öğrencilere mahsus ticari tescilli araçlardır. Okul servisleri ihale ile okulunuzun seçtiği firmalardan olmalıdır.

İstanbul’da yaşayanlar İstanbul okul servis firmalarını araştırarak çocuğunuz İçin en iyi firmalara bakabilirsiniz. Çocuğunuzun siz olmadan seyahat etme özgürlüğüne sahip olması onlar İçin önemli ve heyecanlı bir deneyim olacaktır. Bu yüzden de İstanbul okul servis firmalarını araştırabilir ve çocuğunuz İçin en doğru seçimi yapabilirsiniz. Herhangi bir şikâyetinizde ise okul servisi şikâyet hattına yani UKOME’ye ulaşabilirsiniz. ALO 153’ü arayarak UKOME’ye bağlanabilirsiniz.